Постинг
24.02 11:54 -
Свободни и обективни медии, тотално и тоталитарно зависими от лъжата
Киселото мляко почнаха да го пълнят с болкуци, откак падна държавната собственост и най-вече контрол над икономиката в България. И освен това подмениха истинските бактерии с ментета. И освен това взеха да му слагат и консерванти, които потискат тия бактерии. И ти си мислиш, че ядеш кисело мляко, ама па то даже не и мляко. Освен това не е подквасено с истински бактерии. И за капак, ги и потискат и с консерванти. Първият който почна да му прави това нещо, ако не се лъжа беше Данон.
Освен това, откак падна държавният контрол над икономиката, всички храни вече са менте. Всички. Няма не само истинско мляко и сирене -няма истинска халва, шипков мармалад, сладолед и т.н.
Най-интересното е, че няма дори и истинска боза. Миналата година случайно ми донесоха една уж много убава боза да я дегостирам - пълен боклук, даже на етикета си пише, че няма захар а е с някакъв подсладител. А па то, ако е подсладител, няма как да ферментира. А ако не ферементира, няма как и да е боза.
Но тука интересното е, че и на въпросната боза, пишеше че е върха, че е маркова с традиции и дъра дъра два чадъра.
И стигаме, до въпроса вече за Рекламата със главно Р. И за Лъжата със главно Л.
И че това е пропаганда. И идеология. При това много по-тотална и тоталитарна отколкото комунистическата. Защото ако е фалшифицирана чак и храната (която е основа на живота и безусловна нужда) и то брутално, тотално и това всички го знаят; но въпреки това, от високоговорителя ви повтарят неуморно и гръмогласно едни постоянни лъжи, въпреки че всички много добре знаят, че са лъжи - ми това, какво е бе,уважаеми дами и господа?
Та нали и през соца, кога ни набиваха комунизъм в главите никой не искаше да слуша и даже тоя термин "да ми набиват комунизъм в главата" е именно от тогава, от ония времена. А не е от сега.
Какви честни медии, какви фейкновини и фактчекерици, какви серСЕМи, които не щат да видят и да цензурират очевидни лъжи?
Защо ако има обективни медии, прогресира основно лъжата по медиите? Които даже били зависими от рекламите! Ти да видиш - те (свободните и обективни медии) - са ЗАВИСИМИ... от ЛЪЖАТА!
Ма как е възможно такова обръщане на целия свят тамън на обратно? Как го постигнаха, как построиха ИМПЕРИЯТА НА ЛЪЖАТА?
Освен това, откак падна държавният контрол над икономиката, всички храни вече са менте. Всички. Няма не само истинско мляко и сирене -няма истинска халва, шипков мармалад, сладолед и т.н.
Най-интересното е, че няма дори и истинска боза. Миналата година случайно ми донесоха една уж много убава боза да я дегостирам - пълен боклук, даже на етикета си пише, че няма захар а е с някакъв подсладител. А па то, ако е подсладител, няма как да ферментира. А ако не ферементира, няма как и да е боза.
Но тука интересното е, че и на въпросната боза, пишеше че е върха, че е маркова с традиции и дъра дъра два чадъра.
И стигаме, до въпроса вече за Рекламата със главно Р. И за Лъжата със главно Л.
И че това е пропаганда. И идеология. При това много по-тотална и тоталитарна отколкото комунистическата. Защото ако е фалшифицирана чак и храната (която е основа на живота и безусловна нужда) и то брутално, тотално и това всички го знаят; но въпреки това, от високоговорителя ви повтарят неуморно и гръмогласно едни постоянни лъжи, въпреки че всички много добре знаят, че са лъжи - ми това, какво е бе,уважаеми дами и господа?
Та нали и през соца, кога ни набиваха комунизъм в главите никой не искаше да слуша и даже тоя термин "да ми набиват комунизъм в главата" е именно от тогава, от ония времена. А не е от сега.
Какви честни медии, какви фейкновини и фактчекерици, какви серСЕМи, които не щат да видят и да цензурират очевидни лъжи?
Защо ако има обективни медии, прогресира основно лъжата по медиите? Които даже били зависими от рекламите! Ти да видиш - те (свободните и обективни медии) - са ЗАВИСИМИ... от ЛЪЖАТА!
Ма как е възможно такова обръщане на целия свят тамън на обратно? Как го постигнаха, как построиха ИМПЕРИЯТА НА ЛЪЖАТА?
Следващ постинг
Предишен постинг

